Ing. Petra Filipková (Šimáková)

Kynologii se věnuji již od dětství, kdy jsem začala cvičit základy poslušnosti se svým pejskem. Rozhodla jsem se tomuto oboru věnovat i v budoucnu a tak jsem vystudovala Kynologii na ČZU, jež byla součástí oboru speciální chovy. Následující magisterský program jsem si vybrala v anglickém jazyce pro zlepšení jazykových schopností a také s možností vycestovat a rozšíření vzdělání v oboru, konkrétně v kynologii, kterou jsem měla možnost 1/2 roku studovat na univerzitě ve Španělsku, kde jsem mohla být součástí kynologické skupiny se zaměřením na výcvik policejních a záchranářských služebních psů. Po ukončení Vysoké školy jsem se rozhodla vytvořit místo, kde by bylo možné praktikovat výcviky, jako místo setkání pejsků, a v neposlední řadě také jako místo, kam mohou majitelé pejska dát když jedou na dovolenou, a tak vzniklo PSÍ CENTRUM PLUTO, které funguje již od roku 2013.


Specializace: parazitologie, chov zvířat, kynologie, veterinární disciplíny, výcvik policejních psů

Ing. Magdalena Šetlíková (Churavá)

Vystudovala jsem ČZU obor Speciální chovy a (wildlife management) Management volně žijících zvířat. Mám dvouletou praxi jako hospitalizační sestra na veterinární klinice Jaggy Praha. Řadu let se zabývám kynologií a výcvikem psů, včetně výcviku vodících psů pro nevidomé. Mnoho let jsem působila jako instruktorka výcviku v ZKO Jinonice a momentálně vedu kurzy základního výcviku a školky pro štěňátka nebo hlídám pejsky v psím centru.


Specializace: víceletá zkušenost s výcvikem psů, kynologie, výživa psů, veterinární asistence, výcvik vodicích psů
Petr Šetlík, DiS.

V našem Psím centru se stará nejen o pejsky, ale i o naše zázemí. Má mnohaleté zkušenosti s výchovou psů a s péčí o ně. Má zde i funkci provozního a technické podpory - zajišťuje opravy prostorů pro pejsky, zahrady a cvičáku. Můžete se s ním setkat při hlídání, venčení anebo také při odvozu Vašeho pejska k Vám domů.

 

Kolegyně, které nám pomáhají:

  

Ing. Šárka Škutová

Vždy jsem milovala zvířata, a tak nebylo žádným překvapením, když jsem se po základní škole rozhodla vystudovat Tauferovu SOŠ veterinární v Kroměříži. Po jejím úspěšném absolvování jsem nastoupila na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze, kde jsem studovala obor „Kynologie“ a následně i navazující obor „Zájmové chovy“ se zaměřením na „Speciální kynologii“. V rámci školy jsem ve spolupráci se salonem Oliver prošla také kurzem úpravy srsti psů. V minulosti jsem vypomáhala v útulcích pro opuštěné psy a mimo jiné mám praxi ve veterinární klinice Yorica. Ve volném čase se moc ráda účastním různých odborných seminářů a kurzů, zabývajících se problematikou chovu psů jako jsou výživa, výcvik, první pomoc či etologie. Pro zábavu se pak věnuji bikejoringu (jízda na kole se psem) a výcviku – zejména jde o základní poslušnost a nápravu „problémového chování“, ale s radostí zkouším i trénink pachových prací či výstavnictví atd. Můžete se se mnou setkat nejen při venčení Vašich miláčků, ale také během jejich pobytu v našem psím centru.

 

  

Mgr. Nina Martincová

O psy se zajímám už od dětství, a přestože mne osud nakonec zavál ke studiu botaniky, kynologie bude vždycky moje největší hobby. Se svým současným psem, foxteriérem, se věnujeme především dogtrekkingu a canicrossu (běh se psem), ale ani klasický výcvik mi není úplně cizí. A protože jeden pes je pro mne do života prostě málo, dlouho jsem se také zabývala hlídáním a venčením chlupáčů na zakázku. Moc ráda se postarám i o vaše miláčky v Psím centru. Házení tenisáků mě nikdy neomrzí!

 

 

Kateřina Bínová

S pejsky jsem začala "pracovat" v roce 1989. Od té doby jsem se střídavě věnuji různým odvětvím kynologie od výstav přes poslušnost, agility, obranu, pachové práce a loveckou a záchranářskou kynologii až po výcvik vodících a asistenčních psů a canisterapii. Řadu let jsem působila jako instruktor výcviku v několika ZKO a psích školách. V současnosti se se mnou můžete setkat při výcviku pejsků v Psím centru Pluto Praha 6.

 

 

Renáta Kuklová

K psům mě to táhlo už od mala. Měli jsme 2 NO, kde jsem se snažila ještě jako malá holka postupně zapojovat k výcviku a porozumět psům. O něco později jsem se zapojovala i k výchově AST a JRT, kteří byli určení k myslivosti. Postupem času se můj zájem o psy zvětšoval a snažila jsem se s výchovou a výcvikem hlavně psů pomáhat i známým. Převážně jsem se soustředila na základní poslušnost a povely. V současné době věnuji hodně pozornosti bull plemenům a pomáhám s dočasnou péčí pejskům z nevhodných podmínek, odkud jsem si jednoho také adoptovala (Cane Corso x Kanárská doga). K psům mám velmi blízký vztah a proto mě můžete potkat v Psím centru Pluto, kde se s radostí postarám o vaše pejsky. 

 

 

ING. ANEŽKA HOMOLKOVÁ

 

 

Od malička se zajímám o zvířata všeho druhu a ráda s nimi pracuji. Vystudovala na ČZU obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty a poté navazující Zájmové chovy zvířat. Vyrůstala jsem s malým pejskem a později během studia vyzkoušela předvýchovu vodících psů. Dva měsíce jsem pracovala ve psím útulku v Řecku, kde jsem získala spoustu zajímavých zkušeností. Ráda poznávám nové pejsky všech plemen a učím se více o jejich povahách, starat se o pejsky v Plutu je proto pro mě vysněná práce.

 

 
MARKÉTA DUPALOVÁ
 
Jmenuji se Markéta Dupalová a je mi 22 let. Pocházím z Opavy ale bydlím v Praze, kde studuji druhý ročník oboru Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty na ČZU. Jsem milovníkem všech zvířat, kromě slimáků a žraloků (ale snažím se lásku vypěstovat i k nim).:-)  Ale nade vše miluji samozřejmě psy. Doma v Opavě mám australského ovčáka Barona a v Praze často hlídám voříška Zaka. Oba milují procházky v lese, drbání na bříšku a neplechy. Ve svém volném čase ráda chodím do přírody, maluju, tvořím, peču a poslouchám hudbu.
 
BÁRA VAVŘINOVÁ
 
 
Už jako malá jsem milovala zvířata, vždy jsem doma nějaké měla, začínala jsem chovat hlodavce. Dřív jsem jako brigádu měla venčení psů a popřípadě jsem hlídala psy kamarádům. Nyní mám dvě Mainské mývalí kočky a štěňátko Samojeda, Akiru se kterou bych se do budoucna chtěla věnovat canicrossu a canisterapii.