Ing. Petra Filipková (Šimáková)

Kynologii se věnuji již od dětství, kdy jsem začala cvičit základy poslušnosti se svým pejskem. Rozhodla jsem se tomuto oboru věnovat i v budoucnu a tak jsem vystudovala Kynologii na ČZU, jež byla součástí oboru speciální chovy. Následující magisterský program jsem si vybrala v anglickém jazyce pro zlepšení jazykových schopností a také s možností vycestovat a rozšíření vzdělání v oboru, konkrétně v kynologii, kterou jsem měla možnost 1/2 roku studovat na univerzitě ve Španělsku, kde jsem mohla být součástí kynologické skupiny se zaměřením na výcvik policejních a záchranářských služebních psů. Po ukončení Vysoké školy jsem se rozhodla vytvořit místo, kde by bylo možné praktikovat výcviky, jako místo setkání pejsků, a v neposlední řadě také jako místo, kam mohou majitelé pejska dát když jedou na dovolenou, a tak vzniklo PSÍ CENTRUM PLUTO, které funguje již od roku 2013.


Specializace: parazitologie, chov zvířat, kynologie, veterinární disciplíny, výcvik policejních psů

Ing. Magdalena Šetlíková (Churavá)

Vystudovala jsem ČZU obor Speciální chovy a (wildlife management) Management volně žijících zvířat. Mám dvouletou praxi jako hospitalizační sestra na veterinární klinice Jaggy Praha. Řadu let se zabývám kynologií a výcvikem psů, včetně výcviku vodících psů pro nevidomé. Mnoho let jsem působila jako instruktorka výcviku v ZKO Jinonice a momentálně vedu kurzy základního výcviku a školky pro štěňátka nebo hlídám pejsky v psím centru.


Specializace: víceletá zkušenost s výcvikem psů, kynologie, výživa psů, veterinární asistence, výcvik vodicích psů
Petr Šetlík, DiS.

V našem Psím centru se stará nejen o pejsky, ale i o naše zázemí. Má mnohaleté zkušenosti s výchovou psů a s péčí o ně. Má zde i funkci provozního a technické podpory - zajišťuje opravy prostorů pro pejsky, zahrady a cvičáku. Můžete se s ním setkat při hlídání, venčení anebo také při odvozu Vašeho pejska k Vám domů.

 

Kolegyně, které nám pomáhají:

  

Ing. Šárka Škutová

Vždy jsem milovala zvířata, a tak nebylo žádným překvapením, když jsem se po základní škole rozhodla vystudovat Tauferovu SOŠ veterinární v Kroměříži. Po jejím úspěšném absolvování jsem nastoupila na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze, kde jsem studovala obor „Kynologie“ a následně i navazující obor „Zájmové chovy“ se zaměřením na „Speciální kynologii“. V rámci školy jsem ve spolupráci se salonem Oliver prošla také kurzem úpravy srsti psů. V minulosti jsem vypomáhala v útulcích pro opuštěné psy a mimo jiné mám praxi ve veterinární klinice Yorica. Ve volném čase se moc ráda účastním různých odborných seminářů a kurzů, zabývajících se problematikou chovu psů jako jsou výživa, výcvik, první pomoc či etologie. Pro zábavu se pak věnuji bikejoringu (jízda na kole se psem) a výcviku – zejména jde o základní poslušnost a nápravu „problémového chování“, ale s radostí zkouším i trénink pachových prací či výstavnictví atd. Můžete se se mnou setkat nejen při venčení Vašich miláčků, ale také během jejich pobytu v našem psím centru.

 

  

Mgr. Nina Martincová

O psy se zajímám už od dětství, a přestože mne osud nakonec zavál ke studiu botaniky, kynologie bude vždycky moje největší hobby. Se svým současným psem, foxteriérem, se věnujeme především dogtrekkingu a canicrossu (běh se psem), ale ani klasický výcvik mi není úplně cizí. A protože jeden pes je pro mne do života prostě málo, dlouho jsem se také zabývala hlídáním a venčením chlupáčů na zakázku. Moc ráda se postarám i o vaše miláčky v Psím centru. Házení tenisáků mě nikdy neomrzí!

 

 

Kateřina Bínová

S pejsky jsem začala "pracovat" v roce 1989. Od té doby jsem se střídavě věnuji různým odvětvím kynologie od výstav přes poslušnost, agility, obranu, pachové práce a loveckou a záchranářskou kynologii až po výcvik vodících a asistenčních psů a canisterapii. Řadu let jsem působila jako instruktor výcviku v několika ZKO a psích školách. V současnosti se se mnou můžete setkat při výcviku pejsků v Psím centru Pluto Praha 6.

 Kristýna Korecká

K psům mám blízko již od dětství. Vyrůstala jsem v rodině, kde je pes členem a pevnou součástí. Často jsem byla u výcviků psů svých sestřenic, chodila s nimi na cvičáky a občas se i účastnila některých závodů. Nyní vychovávám vlastní fenu, snažíme se volnočasově a pro zábavu věnovat tanci se psem. Můžete se se mnou setkat při hlídání v psím centru.

 Renáta Kuklová

K psům mě to táhlo už od mala. Měli jsme 2 NO, kde jsem se snažila ještě jako malá holka postupně zapojovat k výcviku a porozumět psům. O něco později jsem se zapojovala i k výchově AST a JRT, kteří byli určení k myslivosti. Postupem času se můj zájem o psy zvětšoval a snažila jsem se s výchovou a výcvikem hlavně psů pomáhat i známým. Převážně jsem se soustředila na základní poslušnost a povely. V současné době věnuji hodně pozornosti bull plemenům a pomáhám s dočasnou péčí pejskům z nevhodných podmínek, odkud jsem si jednoho také adoptovala (Cane Corso x Kanárská doga). K psům mám velmi blízký vztah a proto mě můžete potkat v Psím centru Pluto, kde se s radostí postarám o vaše pejsky. 

Loretta Schindler

Od detstva sa venujem chovu mnohých druhov zvierat, ale mojou najväčšou láskou boli vždy psy. Zameraním môjho štúdia je etológia (správanie zvierat). Už niekoľko rokov sa špecializujem na štúdium správania vlkov. Dlhodobo spolupracujem na výskume s Wolf Science Center a stáž som mala aj vo Wolf Parku v Indiane kde som sa starala a trénovala okrem bizónov a vlkov aj iné psovité šelmy ako líšky a kojoty a samozrejme aj psy. Pracovala som taktiež ako opatrovateľka v Slobode Zvierat - útulku pre psov a mačky. A teraz sa s radosťou postarám aj o Vaše psíky v centre Pluto.

 

 

Sofie Korchyk

Od desíti let mě životem provázel šeltičák Eliot, se kterým jsme se věnovali mnoha psím sportů a který mi otevřel dveře do života se zvířaty. Po devíti letech nás       bohužel Elík opustil. Psí společnost mi od té doby hrozně chybí a vyhledávám jakoukoliv příležitost se k ní přiblížit. Proto mě tak nadchla příležitost pracovat v Plutu. 

 

 

 

Anežka Krausová 

 

 

Od malička se zajímám o zvířata všeho druhu a ráda s nimi pracuji. Vystudovala na ČZU obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty a poté navazující Zájmové chovy zvířat. Vyrůstala jsem s malým pejskem a později během studia vyzkoušela předvýchovu vodících psů. Dva měsíce jsem pracovala ve psím útulku v Řecku, kde jsem získala spoustu zajímavých zkušeností. Ráda poznávám nové pejsky všech plemen a učím se více o jejich povahách, starat se o pejsky v Plutu je proto pro mě vysněná práce.